Zaznacz stronę

Ux Designer

Marta Damasiewicz

CO AKTUALNIE ROBIĘ?

Aktualnie kończę studia podyplomowe na kierunku User Experience/Product Design. Należę również do Rzeczywistych Doświadczeń. Jest to fundacja, gdzie eksperci UX wolontaryjnie pomagają organizacjom pozarządowym w skutecznym wykorzystywaniu kanałów cyfrowych. Zostałam wybrana jako lokalna liderka w mieście Wrocław, gdzie będę organizować UX Jam for Good. Przez cały czas staram się uczestniczyć w wydarzeniach, spotkaniach czy kursach, gdzie mogę pogłębić swoją wiedzę.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Bardzo wcześnie zaczęłam zgłębiać techniki projektowania graficznego. Po skończeniu opolskiego plastyczniaka, pojechałam do Poznania, gdzie studiowałam wzornictwo przemysłowe. Już na studiach zaczęłam się interesować tematyką projektowania produktów cyfrowych. W pracowni wolnego wyboru, miałam swoją pierwszą styczność z projektowaniem interfejsów. Wtedy jeszcze nikt nie używał określenia UX, a wiedza, której się uczyliśmy to głównie obsługa Dreamwaver’a 🙂 Jednak to zainteresowanie nie minęło. Pracując jako grafik i projektując okładki, coraz bardziej czułam, że to nie jest to, co powinnam dłużej robić. Zaczęłam coraz bardziej szukać informacji, aż w końcu zdecydowałam się na rozpoczęcie studiów podyplomowych i przebranżowienie się.

CO CHCIAŁABYM ROBIĆ?

Chcę dalej rozwijać się w UX. Aktualnie szukam pracy dla osoby początkującej, gdzie pod okiem doświadczonych osób, mogłabym się rozwijać i dalej uczyć. Lubię projektować ładne rzeczy, ale to nie wygląd, a funkcjonowanie i rozwiązywanie problemów użytkowników jest dla mnie najatrakcyjniejsze i najbardziej pochłania mój umysł.
W tej chwili przebywam we Wrocławiu.

Zapraszam do kontaktu!

7 + 11 =