Zaznacz stronę

Ux/ui Designer

Marta Damasiewicz

Kim jestem?

Jestem absolwentką wzornictwa przemysłowego oraz studiów podyplomowych na kierunku User Experience/Product Design. Należę również do Rzeczywistych Doświadczeń – kolektywu, gdzie eksperci UX pomagają pro bono organizacjom pozarządowym w skutecznym wykorzystywaniu kanałów cyfrowych. Zostałam wybrana jako lokalna liderka w mieście Wrocław, gdzie będę organizować UX Jam for Good. Przez cały czas staram się uczestniczyć w wydarzeniach, spotkaniach czy kursach, gdzie mogę pogłębić swoją wiedzę. Obecnie pracuję nad projektami jako freelancer, ale chciałabym się związać z jakąś firmą na dłużej, gdzie mogłabym rozwijać się jako projektant oraz codziennie wnosić wartość do miejsca, które  będzie miało podobne cele i wartości do moich.

Jak to się zaczęło?

Bardzo wcześnie zaczęłam zgłębiać techniki projektowania graficznego. Po skończeniu opolskiego plastyczniaka, pojechałam do Poznania, gdzie studiowałam wzornictwo przemysłowe. Już na studiach zaczęłam się interesować tematyką projektowania produktów cyfrowych, a w pracowni wolnego wyboru, miałam swoją pierwszą styczność z projektowaniem interfejsów. Wtedy jeszcze nikt nie używał określenia UX, a wiedza, której się uczyliśmy to głównie obsługa Dreamwaver’a. Jednak to zainteresowanie nie minęło. Pracując jako grafik i projektując okładki, coraz częściej czułam, że to nie jest to, co powinnam dłużej robić. Zaczęłam szukać informacji, aż w końcu zdecydowałam się na rozpoczęcie studiów podyplomowych i przebranżowienie się. I wpadłam! W końcu znalazłam to co w pełni odpowiada moim zainteresowaniom, naturalnym predyspozycjom i talentom.

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem w stanie pomóc Ci w tworzeniu nie tylko pięknych i „designerskich” rzeczy, ale przede wszystkim użytecznych. A użyteczność i piękno jak najbardziej idą w parze! Zawsze biorę pod uwagę zasady dostępności, więc produkty przeze mnie projektowane, dotrą również do osób, które są z różnych względów wykluczone cyfrowo. Umiem słuchać ludzi i będę umiała wysłuchać Twoich klientów, tak aby razem tworzyć projekty, z których będą potem zadowoleni. Zawsze szukam rozwiązań i tą zasadą kieruję się (instynktownie) zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Jestem tu po to, aby uczynić świat lepszym, a Tobie pomóc w osiągnięciu swoich celów, zarówno biznesowych, jak i każdych innych, jeśli tylko nie stoją w opozycji do mojego światopoglądu 🙂

 

Zapraszam do kontaktu!

1 + 10 =