Kalkulator cen kursu

User interfaces design

Kalkulator Cen Kursu to prosty projekt mający posłużyć obliczeniu każdej osobie zainteresowanej stworzeniem własnego kursu, za jaką cenę mogłaby taki produkt sprzedawać.

Klient

  • Akademia.pl

czas realizacji

  • Grudzień 2020

zakres prac

  • Modelowanie rozwiązania
  • User interfaces design

narzędzie

  • Figma

Pierwsza wersja

Kalkulator cen kursu miał zachęcić klientów odwiedzających stronę Akademia.pl do większego zaangażowania, i zainteresowania ich zrealizowaniem własnego kursu online. Akademia.pl specjalizuje się w produkcji kursów online dedykowanych przedsiębiorcom. Pomaga wielu ludziom w realizacji i wypromowaniu także ich własnych szkoleń internetowych.

Kiedy dołączyłam do projektu, kalkulator był już realizowany i częściowo zaprogramowany. Brakowało w nim jednak przejrzystości, lepszego podziału na kategorie, a także atrakcyjnej, zachęcającej formy. Pierwsza wersja wyglądała tak jak poniżej:

 

User interfaces design

Efekt mojej pracy

Starałam się uatrakcyjnić wygląd kalkulatora. Dopracowałam również podział poszczególnych elementów wchodzących w skład obliczenia. 

Starałam się lepiej uwidocznić wyliczaną cenę już od samego początku, tak aby klient podczas zmieniania poszczególnych elementów, mógł na bieżąco śledzić ich wpływ na wynik końcowy.

 

Ekran końcowy podzieliłam na dwa wyniki (cena z bonusami i bez), a także dałam możliwość przejścia całego procesu jeszcze raz. Ponieważ cały kalkulator miał zainteresować użytkowników zakupem kursu o nazwie „Fabryka kursów”, umieściłam również sekcję zachęcająco użytkownika do dołączenia do grona studentów Akademii.pl.

Dziękuję!

co chcesz teraz zrobić?
Powrót do strony głównejKontakt w sprawie współpracy